Ayazağa Petek Temizleme

Ayazağa Petek Temizleme


Kullanım yılıyla dereceli olarak kullanılan kalorifer petek lerin niteliklerine, ısısına ve havasına bağlı olarak kombi kalorifer petek ısıtma sistemleri içerisinde kireçlenme,tortulaşm,balçıklaşma ve çamurlaşma meydana gelir. Özellikle çamurlaşma yerden ısıtma olarak ısıtma sağlanan tesisatlar da daha çok olarak görülür.Ayazağa Petek Bakımı meydana gelen bu pis maddeler kombi kalorifer petek tesisatı ısıtma sistemlerinde,tıkanma ve sağlıklı ısınamama ve pahalı ısınmaya sebeb olur.Bu pis maddelerin kombi kalorifer petek ile ısıtma tesisatın da meydana getirdiği Ayazağa Petek Bakımı negatif etkenler;Sıcak suyun devir daim işlemini verimli bir şekilde yerine getirememesinden kaynaklanan ısı sorunlarına sebeb vermektedir.

Ayazağa Petek Bakımı

Ayazağa kalorifer petek temizleme olarak bu tür sıkıntılarda teknolojik ve kaliteli hizmet sunmaktadır.Ayazağa Petek Temizleme Kombi kalorifer petek lerin de ısının kalorifer petek ’in her noktasına eşit bir şekilde ulaşamaması verimle,öncelikle kalorifer petek lerin alt tarafında biriken pislikler sebebi ile alt tarafların yeterince ısınmaması ve bazı kalorifer petek lerin hiç ısınmaması gibi problemler görülmüştür.Ayazağa Petek Temizleme Yerden ısıtma kapalı tesisatlar çamurlaşma ve tortulaşma sebebi ile pislik tıkalı boruların geçtiği kısımlarda ısınmama problemleri.

Ayazağa Petek Temizliği

Kombi tesisat ve kombi kalorifer petek lerinde biriken pisliğin kombiye ulaşması durumunda,pompa , eşanjör ve 3 yollu sistemlerinde arızaların gelmesi kaçınılmazdır. Kireçlenme ve tıkanma sebebiyle sıcak su eşanjörün istenilen sıcak suyu sağlayamaması.Ayazağa petek temizliği Kireçlenme ve çamur tortusu sebebiyle, kombinin hararet yapıp kendini kapatması ve arızaya geçmesi. Kombi kalorifer petek tesisatını çürümesi, yerden ısıtma tesisatlarında borularında dezanformasyonların meydana gelmesi. Sonuç: Büyük doğalgaz faturaları , kombi servis masrafları ve ısınma arızaları meydana gelir. Çözüm: Öncelikle kombi kalorifer petek lerinin,kalorifer petek lerinize ve kombi tesisatınıza zarar vermeyen,KOMBİ VE KALORİFER PETEK TEMİZLEME KİMYASALI ile kalorifer petek lerinizin temizlenmesi sonra KOMBİ KALORİFER PETEK TESİSATI KORUMA KİMYASALLARI ile tesisatın muhafazaya alınması. Ayazağa petek temizliği Sonuç : Kombi kalorifer petek lerinizi temizlenmesi tesisatınızın yüksek verimle tesisatınızın çalışma performansına gelmesi,tesisatınızın ömrü uzatması ve doğalgazdan tasarruf.

Ayazağa Petek Temizleme Nasıl Yapılır

Yerden ısıtma tesisatlarınızın her yıl kış aylarına gelmeden önce Ayazağa kalorifer petek temizleme işlemi yapılmalıdır. Yerden ısıtma tesisatlar da tortulaşma oluşduğu için bu tür yerde ısıtma borularda ısı devir daiminin zorlaştıracak derecede kireçleşme ve çamurlaşma oluşur.Petek temizleme nasıl yapılıryerden ısıtma tesisatlarınızın temizlenme işlemini ustalarımız Ayazağa kalorifer petek temizleme olarak bize özel suyu ısıtarak basınçlı makina ve kimyasallar ile işlem yapıyoruz Kalorifer petek temizliği nasıl yapılır? Kalorifer petek temizliği işlemi nasıl yapılır ; iyi bir temizlik işlemi yaklaşık 1-1,5 saat sürer.

 

Ayazağa İlaçlı Petek Temizliği

Kalorifer petek temizleme işlemine öncelikle kombinizin altında bulunan kalorifer tesisatı kalorifer petek dönüş borusu üzerinde olan filtreyi temizleyerek başlıyoruz filtreyi temizledikten sonra pas sökücü sıkarak filtreyi tekrar yerine takıyoruz.Banyonuz da bulunan havlupanı yerinden sökerek kalorifer petek temizleme makınamızı havlupanın bağlantı yerlerine bağlıyoruz.Makınamızın içine takrıbi 20 25 litre sıcak su dolduruyoruz ve kalorifer petek temizleme makınamızın ısıtma sıstemini devreye alarak suyumuzun yaklaşık 70 80 santigrad dereceye ulaşmasını bekliyoruz.Suyumuz yeterli dereceye ulaştıkdan sonra en yakınımızdaki kalorifer petek hariç bütün kalorifer peteklerimizi kapatıyoruz bir kalorifer petek için 5 6 dakika temizlenmesini bekliyoruz. Yerden ısıtma tesisatınızı temizlemek için yoğun çamurları mobil sistemli kalorifer petek temizleme makinemiz ile gideriyoruz.Her peteğe ayrı ayrı giden kalorifer petek tesisatınızı tek tek temizliyoruz.

Ayazağa Petek Temizleme Makinesi

Ayazağa kalorifer petek temizliği işlemini makine ile yaptığımız için kalorifer petek tesisatınızın içerisinde çamur tabakasından iz kalmıyor.Kalorifer petek temizleme işlemini ayriyetten kimyasalla koruma altına almak isterseniz sizin için özel kimyasal ile koruma altına alınabiliriz. Bu koruyucu madde kalorifer petek ve tesisat içerisinde biriken kireçlenme,çamurlaşmayı uzun süre engelleyebilir benzeri maddeleri yok eder. Zamanla kalorifer petek ve tesisatınız da tıkanma meydana gelir.Bu durum gerekli derecede ısınmama sebeb olur.İstenilen ısıyı elde etmek için her sene kalorifer petek temizliği ve kalorifer petek temizleme (bakımı) yapılmalıdır.Kombinizin verimli bir ısı alarak yaklaşık %35 doğalgaz tasarrufu sağlanabilir.

Ayazağa Vestel Klima Servisi, Ayazağa Klima Servisi, Kurtuluş Kombi Servisi, Göktürk General Electric Klima Servisi, Maltepe Ariston Kombi Servisi, Ayazağa Petek Temizleme

Share

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir cevap yazın

Tıkla Servisi Ara