Zeytinburnu Petek Temizleme

Zeytinburnu Petek Temizleme


Kullanım yılıyla dereceli olarak kullanılan kalorifer peteklerin niteliklerine, ısısına ve havasına bağlı olarak kombi kalorifer petek ısıtma sistemleri içerisinde kireçlenme,tortulaşma,balçıklaşma ve çamurlaşma meydana gelir. Özellikle çamurlaşma yerden ısıtma olarak ısıtma sağlanan tesisatlar da daha çok olarak görülür. Zeytinburnu Petek Bakımı meydana gelen bu pis maddeler kombi kalorifer petek tesisatı ısıtma sistemlerinde,tıkanma ve sağlıklı ısınmama ve pahalı ısınmaya sebep olur.Bu pis maddelerin kombi kalorifer petek ile ısıtma tesisatın da meydana getirdiği Zeytinburnu Petek Bakımı negatif etkenler;Sıcak suyun devir daim işlemini verimli bir şekilde yerine getirememesinden kaynaklanan ısı sorunlarına sebep vermektedir.

Zeytinburnu Petek Bakımı

Zeytinburnu kalorifer petek temizleme olarak bu tür sıkıntılarda teknolojik ve kaliteli hizmet sunmaktadır. Zeytinburnu Petek Temizleme Kombi kalorifer peteklerin de ısının kalorifer petek ’in her noktasına eşit bir şekilde ulaşamaması verimle,öncelikle kalorifer peteklerin alt tarafında biriken pislikler sebebi ile alt tarafların yeterince ısınmaması ve bazı kalorifer peteklerin hiç ısınmaması gibi problemler görülmüştür. Zeytinburnu Petek Temizleme Yerden ısıtma kapalı tesisatlar çamurlaşma ve tortulaşma sebebi ile pislik tıkalı boruların geçtiği kısımlarda ısınmama problemleri.

Zeytinburnu Petek Temizliği

Kombi tesisat ve kombi kalorifer peteklerinde biriken pisliğin kombiye ulaşması durumunda,pompa , eşanjör ve 3 yollu sistemlerinde arızaların gelmesi kaçınılmazdır. Kireçlenme ve tıkanma sebebiyle sıcak su eşanjörün istenilen sıcak suyu sağlayamaması. Zeytinburnu petek temizliği Kireçlenme ve çamur tortusu sebebiyle, kombinin hararet yapıp kendini kapatması ve arızaya geçmesi. Kombi kalorifer petek tesisatını çürümesi, yerden ısıtma tesisatlarında borularında dezanformasyonların meydana gelmesi. Sonuç: Büyük doğal gaz faturaları , kombi servis masrafları ve ısınma arızaları meydana gelir. Çözüm: Öncelikle kombi kalorifer peteklerinin,kalorifer peteklere ve kombi tesisata zarar vermeyen,KOMBİ VE KALORİFER PETEK TEMİZLEME KİMYASALI ile kalorifer peteklerin temizlenmesi sonra KOMBİ KALORİFER PETEK TESİSATI KORUMA KİMYASALLARI ile tesisatın muhafazaya alınması. Zeytinburnu petek temizliği Sonuç : Kombi kalorifer peteklerin temizlenmesi tesisatın yüksek verimle tesisatın çalışma performansına gelmesi,tesisatın ömrü uzatması ve doğal gazdan tasarruf.

Zeytinburnu Petek Temizleme Nasıl Yapılır

Yerden ısıtma tesisatlarını her yıl kış aylarına gelmeden önce Zeytinburnu kalorifer petek temizleme işlemi yapılmalıdır. Yerden ısıtma tesisatlar da tortulaşma oluştuğu için bu tür yerde ısıtma borularda ısı devir daiminin zorlaştıracak derecede kireçleşme ve çamurlaşma oluşur.Petek temizleme nasıl yapılır yerden ısıtma tesisatların temizlenme işlemini ustalarımız Zeytinburnu kalorifer petek temizleme olarak bize özel suyu ısıtarak basınçlı makine ve kimyasallar ile işlem yapıyoruz Kalorifer petek temizliği nasıl yapılır? Kalorifer petek temizliği işlemi nasıl yapılır ; iyi bir temizlik işlemi yaklaşık 1-1,5 saat sürer.

 

Zeytinburnu İlaçlı Petek Temizliği

Kalorifer petek temizleme işlemine öncelikle kombinin altında bulunan kalorifer tesisatı kalorifer petek dönüş borusu üzerinde olan filtreyi temizleyerek başlıyoruz filtreyi temizledikten sonra pas sökücü sıkarak filtreyi tekrar yerine takıyoruz.Banyonuz da bulunan havlupanı yerinden sökerek kalorifer petek temizleme makinemizi havlupanın bağlantı yerlerine bağlıyoruz. Makinemizin içine tahminen 20 25 litre sıcak su dolduruyoruz ve kalorifer petek temizleme makinemizin ısıtma sistemini devreye alarak suyumuzun yaklaşık 70 80 c dereceye ulaşmasını bekliyoruz.Suyumuz yeterli dereceye ulaştıktan sonra en yakınımızdaki kalorifer petek hariç bütün kalorifer petekleri kapatıyoruz bir kalorifer petek için 5 6 dakika temizlenmesini bekliyoruz. Yerden ısıtma tesisatınızı temizlemek için yoğun çamurları mobil sistemli kalorifer petek temizleme makinemiz ile gideriyoruz.Her peteğe ayrı ayrı giden kalorifer petek tesisatınızı tek tek temizliyoruz.

Zeytinburnu Petek Temizleme Makinesi

Zeytinburnu kalorifer petek temizliği işlemini makine ile yaptığımız için kalorifer petek tesisatın içerisinde çamur tabakasından iz kalmıyor.Kalorifer petek temizleme işlemini ayriyetten kimyasalla koruma altına almak isterseniz sizin için özel kimyasal ile koruma altına alınabiliriz. Bu koruyucu madde kalorifer petek ve tesisat içerisinde biriken kireçlenme,çamurlaşmayı uzun süre engelleyebilir benzeri maddeleri yok eder. Zamanla kalorifer petek ve tesisatın da tıkanma meydana gelir.Bu durum gerekli derecede ısınmama sebep olur.İstenilen ısıyı elde etmek için her sene kalorifer petek temizliği ve kalorifer petek temizleme (bakımı) yapılmalıdır. Kombinin verimli bir ısı alarak yaklaşık %35 doğal gaz tasarrufu sağlanabilir.

Zeytinburnu Vestel Klima Servisi, Zeytinburnu Klima Servisi, Zeytinburnu Petek Temizleme, Zeytinburnu Kombi Servisi, Göktürk Toshiba Klima Servisi, Etiler Toshiba Klima Servisi, Zeytinburnu Ariston Klima Servisi.

 

Share

Comments (No Responses )

No comments yet.

Bir cevap yazın

Tıkla Servisi Ara